Aktualności podatkowe, Aktualności samorządowe

Wydarzenia: Zapraszamy na XII Forum Finansów Publicznych do Torunia

Temat przewodni tegorocznej edycji Forum to: Na co zwrócić uwagę przy zamknięciu roku 2020 – wątpliwości dotyczące rachunkowości, sprawozdawczości i dyscypliny finansów publicznych w dobie pandemii. Forum to największa w Polsce konferencja dla służb finansowo-księgowych jednostek sektora finansów publicznych. Stanowi jedyną w swoim rodzaju platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prawa finansów publicznych i rachunkowości budżetowej.

Celem FORUM jest przedstawienie uczestnikom praktycznych rozwiązań problemów, które pojawiają się w ich pracy. Poruszane podczas konferencji tematy poświęcone zostaną newralgicznym obszarom w prawie.

Do udziału w Forum zapraszamy:

  • księgowe i księgowych jednostek sektora finansów publicznych
  • naczelników i pracowników  wydziałów kontroli
  • kierowników jednostek
  • audytorów i radców prawnych obsługujących jednostki sfery budżetowej
  • osoby odpowiedzialne za gospodarowanie majątkiem w jednostkach

Joanna Rudzka omówi temat: bieżące problemy podatkowe w sektorze finansów publicznych (likwidacja deklaracji VAT i nowy JPK – zmiany od października 2020 r. a może później?, istota i cel zmian, nowe dane w ewidencji, kody transakcji, kary za błędy w JPK, podstawy, odwołania, sposoby korekty JPK, konieczność dostosowania systemów; czynności jednostek z zakresu edukacji i pomocy społecznej – interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów, dotychczasowe orzecznictwo, moment rozpoczęcia stosowania nowej interpretacji, wątpliwości dotyczące obowiązku korygowania rozliczeń, procedury, wpływ na współczynnik; MDR w praktyce sektora finansów publicznych – podmioty objęte obowiązkiem raportowania, zakres zastosowania przepisów o schematach podatkowych, objaśnienia podatkowe Ministerstwa Finansów, MDR a specyfika sektora publicznego; przekształcenia majątkowe i organizacyjne w samorządach, m.in. tworzenie spółek, przekształcanie zakładów lub jednostek budżetowych, przenoszenie majątku, aporty – uwagi wynikające z doświadczeń zebranych w ostatnich miesiącach; kontrole NIK w zakresie centralizacji – pierwsze wnioski z protokołów pokontrolnych).

Zapisy pod linkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *